Členství

Zájemci o členství na „Dialozích“: v této počáteční fázi je přístup na stránky „Dialogů“ ještě v zásadě otevřený, tj. na stránkách na kterých je možnost psát komentáře tyto může vkládat každý, kdo zadá své jméno a svou emailovou adresu.

Do budoucna – vzhledem k tomu že se webové stránky tohoto druhu pravidelně stávají objektem nájezdů různých podivných existencí a spamerů, bude dost možná nutné zavést poněkud vyšší práh pro přístup na zdejší stránky. Kdyby se tedy stálí účastníci (uvyklí už na volný přístup) najednou nemohli na tyto stránky dostat, přesvědčete se prosím napřed, jestli v tomto ohledu nedošlo k nějaké změně v přístupnosti. (V normálním případě ovšem všechny takové změny ohlásím předem.)

Vystupování pod vlastní identitou

V internetových fórech bývá pravidlem, že jejich účastníci tam nevystupují pod svým jménem, ale pod zvoleným aliasem respektive nickem. Na DR se ovšem značně osvědčil opačný přístup: všichni diskutující museli uvést své vlastní jméno. Už to je totiž relativně účinným nástrojem pro alespoň určité zkultivování diskusí.

Bude proto zcela smysluplné, když i zde bude zachován stejný modus, tedy že účastníci budou vystupovat pod svým vlastním jménem. Jenom v odůvodněných případech (kdy by to pro dotyčného účastníka představovalo nějakou újmu či by byly ve hře jiné okolnosti), by bylo možno učinit výjimku; pokud možno pouze dočasnou. V takovém případě by jméno účastníka bylo ovšem vyznačeno (hvězdičkou), aby bylo pro ostatní účastníky zřetelné, že nevystupuje pod vlastní identitou.

Účast ve fóru

Aktivní účast v diskusích na fórech je možná jenom pro ty, kdo jsou do systému zaneseni jako „Uživatel“. Zájemci o tuto účast ať zašlou žádost na adresu Jopol@posteo.de . Připomínám, že na zdejších webových stránkách se veškeré diskuse vedou pod vlastním (pravým) jménem. Jenom v odůvodněných případech je možno udělit výjimku. Po zpracování žádosti žadatel obdrží e-mail s přístupovým heslem.